După 31 de ani de comerț de calitate și expansiune dinamică, toate coordonatele noastre sunt cunoscute – Magazinele DIANA sunt o rețea independentă de retail, prezentă în șase judete (Vâlcea, Gorj, Dolj, Argeș, Olt și Dâmbovița) cu formate adaptate comunităților cărora se adresează, cu spații care pornesc de la magazine specializate de producător până la magazine de proximitate, supermarketuri, concept stores DIANA Gourmet - dedicate produselor premium și bio.
Dincolo de cifre, sortimentație, digitalizare și strategii, brandul Magazine DIANA este despre oameni.
Despre clienții care ne aleg în fiecare zi și despre clienții care ne descoperă în fiecare zi, în fața cărora ne simțim datori să fim mai buni și mai buni. Oameni cu care vorbim și pe care mai ales îi ascultăm. Cărora le înțelegem nevoile și cărora încercăm permanent să le oferim ceea ce le este necesar, ceea ce își doresc și ceva din fiecare în plus – produse, servicii, experiențe de calitate, noutăți, surprize.
Despre oamenii din linia întâi – membrii echipelor din magazine. Ne place mai mult decât să spunem că ei sunt ambasadorii de brand cu care interacționează mai întâi clienții. Așa că investim continuu în traininguri, soluții tehnice, de logistică, echipamente menite să îmbunătățească (pe plan profesional, dar și personal), know how-ul echipei, în armonie cu creșterea companiei.
Și nu în ultimul rând, este despre oamenii care se văd mai puțin spre deloc, dar care traduc plus valoarea în procente double digit de suflet și care sunt cel mai bun capital DIANA. Despre oameni care construiesc și mișcă lucruri.
Oameni pe care provocările îi motivează, care se updatează permanent și care își folosesc expertiza și conexiunile pentru a-și consolida și crește echipele, nu doar numeric și proporțional cu extinderea rețelei. Oamenii nu din spatele, ci de la baza unei rețete de succes românesc. Sau, familia extinsă Magazine DIANA.
Matei Basarab – Commercial Director Magazine DIANA
„Ca să ai succes într-o companie și pentru ca la rândul tău să contribui la succesul acesteia, trebuie să o privești ca și când ar fi a ta. Rolul meu, în calitate de Director Comercial, este să mențin o creștere constantă și sustenabilă a rețelei într-o piață impredictibilă și din ce în ce mai concurențială. Dincolo de cifre, estimări, modele verificate, lucrurile simple, dar implementate bine, la timp și responsabil, se dovedesc de multe ori a fi cele care pot face diferența. Nu cred că sunt cel mai talentat om din companie, dar sunt sigur că sunt înconjurat de oameni talentați. Trebuie să ai încredere în echipa ta și la rândul tău, să inspiri încredere. Echipei, clienților și partenerilor.”
Daniela Predoană – Economic Director Magazine DIANA
„Poziția pe care o ocup presupune implicare permanentă în proiectele în care compania este angrenată. Cred că succesul într-o activitate vine dintr-un cumul de factori: disciplină, responsabilitate, perseverență, învățare continuă, optimism și nu în ultimul rând, pasiune pentru ceea ce faci. Și asta facem noi, echipa Magazine DIANA – punem pasiune și responsabilitate în tot ce facem, în fiecare zi. Activez în cadrul companiei DIANA de peste 2 ani și jumătate și mă bucur că fac parte din această echipă cu oameni minunați și plini de entuziasm.”
Ramona Mutu – Retail Director Magazine DIANA
„Lucrez în domeniul comerțului de 20 de ani, timp în care am învățat de la cei mai pregătiți și, la rândul meu, mi-am folosit resursele și experiența dobândită pentru a forma oameni valoroși. De 12 ani cresc în această companie românească de succes, care se dezvoltă continuu și armonios în mijlocul comunității. Am alături de mine o echipă dinamică, perseverentă, oameni frumoși care pun suflet, zi de zi. Dialogul permanent este punctul nostru forte, așa reușim nu doar să ținem pasul, ci să venim tot timpul cu inovații, idei și soluții pentru acțiuni cu impact asupra echipelor din magazinele noastre, asupra clienților sau comunităților în mijlocul cărora suntem prezenți. Anii de experiență și interacțiunea directă eficientă ne permit să înțelegem rapid nevoile și dorințele, să fim flexibili și să răspundem prompt la ceea ce își doresc clienții – fie că vorbim de game și produse noi, fie de experiența oferită în magazinele noastre.”

Explicație foto grup
Sus (de la stânga la dreapta): Iulian Diță – Category Manager; Mihaela Uță – Retail Data Analyst; Mariana Dincă – Junior Buyer; Gina Matei – Retail Data Analyst; Alina Bițică – Area Manager; Claudiu Ivănoiu – Junior Buyer; Emanuela Balcan – Area Manager
Jos (de la stânga la dreapta): Matei Basarab – Commercial Director; Adina Crăciunescu – Managing Partner Grup DIANA; Ramona Mutu – Retail Director; Daniela Predoană – Economic Director